Diskuse k tématu - Volné téma

Seřadit od:

Ing. Martin Stein napsal(a) dne 18. října 2017 v 21:46:21 hod.

Mohl bych požádat o informaci, co se buduje v Jaroměři pod povrchem? Na Zavadilce je skoro každý chodník rozhrabaný. Na městských stránkách je v sekci "Akce a opravy ve městě" poslední akce z léta 2016!?

Radek Pokorný napsal(a) dne 29. července 2017 v 12:55:49 hod.

Ano Slávku ten Peugeot u Hasičů je tam od listopadu 2016 a už je dvakrát nabouraný. Dokonce dostal před měsícem označení jako překážku a na sklo nápis ŠROT. V ulici Moravská stojí dva roky modrý Opel Corsa atd. Po městě odhaduji k dnešnímu dni cca 15 vraků.

Miroslav Kadlec napsal(a) dne 28. července 2017 v 14:13:21 hod.

Před domem č. 43 v ulici Na Kameni (na pozemku města) se po každém dešti utvoří velká a hluboká kaluž, přímo před vchodem do domu. Voda nemá kam odtékat a vsakuje se pod základy a následně do zdí,což způsobuje jejich vlhnutí a následně plíseň v bytě.Kanál, do kterého se dříve voda stahovala je nyní na parkovišti,které bylo při dláždění zvednuto a tím bylo zabráněno odtoku vody před domem č.43. Na tento problém bylo několikrát upozorněno, ale voda je před domen pořád.

Miroslav Kadlec napsal(a) dne 28. července 2017 v 13:49:12 hod.

Těch opuštěných aut je po Jaroměři víc. Např. u PENNY naproti JUTĚ stojí světlý SAAB už nejméně 3 roky, N Valech poblíž stanice hasičů je další dlouhodobě zaparkované auto(tmavě červené) a během "parkování" již nabourané

Ing. Jaroslav Konrád napsal(a) dne 27. července 2017 v 09:28:32 hod.

Minimálně pět let stojí v ulici Slovenského národního povstání, blízko křižovatky s ulicí Na Vrších, modrý osobní vůz značky Seat. Má stále registrační značku, technická prohlídka i emise jsou dávno neplatné.
Kromě toho, že zabírá parkovací místo, zužuje i průchod na chodníku, protože oběma koly na pravé straně stojí na obrubníku.
Úklid ve zmíněné ulici se provádí zametacím vozem, který „slalomem“ objíždí zaparkovaná auta, takže některá místa mohou být i dlouhodobě neuklizena. To plně platí v okolí odstaveného Seatu a pod ním, kde je letitá špína a nánosy, pravděpodobně tam už unikly i nějaké provozní kapaliny.
Velmi podobně vypadá i chodník v blízkosti auta a dále směrem ke křižovatce, který je asi z 80% své šíře zarostlý neudržovanými keři a skrz prorůstajícími kopřivami. Průchod bez prodírání je prakticky vyloučen.
Skutečnost, že auto dlouhodobě stojí na chodníku je, dle mého názoru, dostatečným důvodem k tomu, aby bylo odtaženo a místo řádně uklizeno.

Bronislav Hedlík napsal(a) dne 17. června 2017 v 07:01:55 hod.

Tak to začíná vypadat,že si nechává dělat trvalou.....je to fakt směšné...uvidíme za pár let....třeba si bude dělat dredy..

Ing. Hana Paulusová napsal(a) dne 16. června 2017 v 08:43:18 hod.

Dobrý den, skvrna umýt nejde,tak jsme se dotazovali sochaře jak ji odstranit a bylo nám sděleno , že by to neřešil, hlavně hrubě nedrbat, sochy v Římě a pod. jsou také pokálené a koneckonců ji trus do určité míry konzervuje a dělá patinu ... ?? TSM, Paulusová

Radek Pokorný napsal(a) dne 14. června 2017 v 08:35:03 hod.

Ahoj Broňo, tak hlava TGM je to nejmenší co je v parku posrané. A vadí to hlavně domácím a turisté se tam bojí chodit.

Bronislav Hedlík napsal(a) dne 13. června 2017 v 09:14:22 hod.

Dobrý den přeji,mám takový dotaz....socha TGM u školy Na Ostrově...nešla by umýt a zabezpečit(hřeb..cokoli) ta hlava???Vypadá to tedy ohavně.Co na to pak turisté,domácím to jaksi nevadí....

Martin Stiller II. napsal(a) dne 12. ledna 2017 v 23:25:51 hod.

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ (Hradec Králové 4.-5.2.2017)

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos opět v konferenčním sále Úřadu práce na Wonkově ulici a to v termínu 4.-5.2.2017. V programu je plno nových tváří a tak se můžeme těšit na další dobrodružství, sportovní výkony a spoustu krásných fotografií. Samozřejmostí je fajn nálada a různé doprovodné programy.

Hlavním programem bude projekce šikovného fotografa a cyklocestovatele Karla Třísky, který minulé léto na svém lehokole přejel USA. Druhou projekcí hlavního programu bude povídání o netradiční jízdě na jednokolce z Čech až za polární kruh v podání Tomáše Horáka.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Mirka Šlégla, který prošlapal kus světa na skládačce. Renča a Martin Stillerovi vám představí svoji poslední velkou rodinnou cyklocestu severozápadní Amerikou nebo Monča a Jirka Vackovi povypráví o tom, jaké nesnáze je čekaly na cykloputování Novým Zélandem. A to není vše … letošní lehce cyklo-alternativní ročník představí i cyklo-bruslařské a koloběžkářské počiny. To si opravdu nenechte ujít.

SOBOTA 4.2.2017 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok A:
09:30 – 10:45 Daniel Polman - "Praha - Sněžka, aneb přes nejvyšší vrcholy všech 14 českých krajů
na kole a pěšky za 98 hodin!
11:00 – 12:00 Olda&Verča Berkovi – „S prckama nejen Labskou cyklostezkou“

Blok B:
12:45 – 13:30 Jak se sbalit pro různé příležitosti - WORKSHOP
13:45 – 15:00 Miroslav Šlégl – „Světem se skládačkou“

Blok C:
15:30 – 16:00 Cestovatelské servery – jak se dostat blíže k místním lidem - WORKSHOP
16:15 – 17:30 Martin Stiller – „2000 km s rodinkou na kole severozápadní Amerikou“

Blok D:
18:00 – 19:15 Karel Tříska – „Napříč USA - za východem slunce“
19:30 – 20:45 Tomáš Horák – „Na jednokolce za polární kruh“


NEDĚLE 5.2.2017 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok E:
09:00 – 10:15 Michal Kulka – „Kick Italy 2017 aneb Giro na koloběžce“
10:30 – 11:45 Míša&Libor Heclovi – „Švýcarsko-Česko na kolečkových bruslích“

Blok F:
12:30 – 13:45 Monča&Jirka Vackovi – „Nový Zéland sakra na těžko"
14:00 – 14:45 Kilometry.cz – vychytávky a vybavení pro cykloturistiku - WORKSHOP

Blok G:
15:15 – 16:15 Marcela&Zdeněk Švecovi – „Balkán lehokolmo“
16:30 – 17:45 Petr Mazal – „S kolem kolem světa“

Podrobnější informace naleznete na: www.cyklocestovani.cz nebo na facebooku: Cyklocestování

Petr Hrudka napsal(a) dne 22. prosince 2016 v 10:51:24 hod.

Dobrý den, chtěl bych vás upozornit, že část ulice Komenského ze směru náměstí k lávce je v poměrné tmě a že chodník vedoucí od základní školy Na Ostrově směrem ke knihovně taktéž. A není to vůbec příjemné.

Ing. Martin Stein napsal(a) dne 06. prosince 2016 v 20:29:08 hod.

Dobrý den,
dnes jsem zkusil projet po mostě a zjistil jsem, že to už jde. Zábrany byly rozšířeny.
Děkuji za vstřícnost. Ježíšek se jistě odmění :o)

Ing. Jaroslav Konrád napsal(a) dne 05. prosince 2016 v 12:06:09 hod.

Plně souhlasím s předchozím příspěvkem i požadavkem na úpravu !!!
Včera jsem se tam sice "protáhl", ale bylo to na milimetry. Večer bych to rozhodně neriskoval.
Rovněž předem děkuji.

Ing. Martin Stein napsal(a) dne 02. prosince 2016 v 13:07:34 hod.

Dobrý den, protože skoro každý den jezdím do josefovské ZŠ, čekal jsem toužebně na znovuotevření železného mostu u soutoku. 30. 11. večer jsem zjistil, že zmizely zákazové značky, a tak jsem toho hned využil a zamířil do Průmyslové ulice. Bohužel na mostě na mě čekalo nemilé překvapení - po najetí do bočních zábran jsem zjistil, že neprojedu! Musel jsem vycouvat zpět. Proč jsou tyto zábrany jen 2 m od sebe ?? Běžné auto nižší střední třídy tam teď nemůže projet. Doufám, že to byl jenom tradiční přehmat a co nejrychleji to bude rozšířeno na původní rozměry, aby tam osobní auta mohly projet v době, kdy je jim to dovoleno dopravním značením.
Děkuji.

Ing. Oldřich Španiel napsal(a) dne 16. listopadu 2016 v 15:48:31 hod.

V důsledku havarie Komenského mostu a výstavby nové Komenského lávky byla odstraněna jediná plakátovací plocha v centru města na jeho pravém předpolí. Nejbližší se nyní nalézají na Valech u sběrného dvora a na konci Havlíčkovy ulice. Obě místa jsou na okraji centra, co do pěšího provozu jsou marginální, a plochy neplní svou informační funkci.
Náměstí ČSA je nepominutelným přirozeným centrem města a vzhledem k celé řadě institucí zde lokalizovaných tu dochází ke každodenní velké kumulaci našich občanů i přespolních.
Kromě obchodních a občerstvovacích provozoven jsou zde Komerční banka, Česká spořitelna, Česká pojišťovna, Kooperativa, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Úřad práce , Stavební úřad, v neposlední řadě Městský úřad a v brzké budoucnosti patrně i Finanční úřad.
Denně tu tedy přichází stovky občanů za svými záležitostmi a bylo by nanejvýš vhodné této koncentrace lidí využít pro jejich informaci o připravovaných kulturních, sportovních a jiných akcích v Jaroměři a okolí . Nejlepším informačním mediem pro procházející občany jsou bezesporu plakátovací plochy, v centrech, v jiných městech bohatě využívané. Bohužel v Jaroměři tomu tak není a tento informační potenciál a služba občanům je nepochopitelně a neomluvitelně zanedbána.

Plakátovací sloupy byly zřizovány od poloviny 19.stol. ve všech evropských metropolích a staly se v současné době oblíbenou plakátovací plochou i v řadě našich měst a to pro jejich snadné umístění, pro historizující vzhled (je možné jejich umístění i v památkových zónách), zábor malého prostoru a snadnou demontáž a přemístění v případě nutnosti.

Jako lokality pro umístění sloupů by byl vhodný prostor u jižní strany oblouku obrubníku u lípy mezi parkovištěm a vozovkou, naproti VZP a prostor před MěÚ, mimo hranice parkoviště.

Žádám Vás zdvořile o zodpovědné posouzení tohoto návrhu, který dle mého názoru přispěje k informovanosti občanů i k dalšímu zlepšení vzhledu našeho náměstí.


Ing. Oldřich Španiel
důchodce