Diskuse k tématu - Volné téma

Seřadit od:

Bronislav Hedlík napsal(a) dne 17. června 2017 v 07:01:55 hod.

Tak to začíná vypadat,že si nechává dělat trvalou.....je to fakt směšné...uvidíme za pár let....třeba si bude dělat dredy..

Ing. Hana Paulusová napsal(a) dne 16. června 2017 v 08:43:18 hod.

Dobrý den, skvrna umýt nejde,tak jsme se dotazovali sochaře jak ji odstranit a bylo nám sděleno , že by to neřešil, hlavně hrubě nedrbat, sochy v Římě a pod. jsou také pokálené a koneckonců ji trus do určité míry konzervuje a dělá patinu ... ?? TSM, Paulusová

Radek Pokorný napsal(a) dne 14. června 2017 v 08:35:03 hod.

Ahoj Broňo, tak hlava TGM je to nejmenší co je v parku posrané. A vadí to hlavně domácím a turisté se tam bojí chodit.

Bronislav Hedlík napsal(a) dne 13. června 2017 v 09:14:22 hod.

Dobrý den přeji,mám takový dotaz....socha TGM u školy Na Ostrově...nešla by umýt a zabezpečit(hřeb..cokoli) ta hlava???Vypadá to tedy ohavně.Co na to pak turisté,domácím to jaksi nevadí....

Martin Stiller II. napsal(a) dne 12. ledna 2017 v 23:25:51 hod.

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ (Hradec Králové 4.-5.2.2017)

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos opět v konferenčním sále Úřadu práce na Wonkově ulici a to v termínu 4.-5.2.2017. V programu je plno nových tváří a tak se můžeme těšit na další dobrodružství, sportovní výkony a spoustu krásných fotografií. Samozřejmostí je fajn nálada a různé doprovodné programy.

Hlavním programem bude projekce šikovného fotografa a cyklocestovatele Karla Třísky, který minulé léto na svém lehokole přejel USA. Druhou projekcí hlavního programu bude povídání o netradiční jízdě na jednokolce z Čech až za polární kruh v podání Tomáše Horáka.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Mirka Šlégla, který prošlapal kus světa na skládačce. Renča a Martin Stillerovi vám představí svoji poslední velkou rodinnou cyklocestu severozápadní Amerikou nebo Monča a Jirka Vackovi povypráví o tom, jaké nesnáze je čekaly na cykloputování Novým Zélandem. A to není vše … letošní lehce cyklo-alternativní ročník představí i cyklo-bruslařské a koloběžkářské počiny. To si opravdu nenechte ujít.

SOBOTA 4.2.2017 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok A:
09:30 – 10:45 Daniel Polman - "Praha - Sněžka, aneb přes nejvyšší vrcholy všech 14 českých krajů
na kole a pěšky za 98 hodin!
11:00 – 12:00 Olda&Verča Berkovi – „S prckama nejen Labskou cyklostezkou“

Blok B:
12:45 – 13:30 Jak se sbalit pro různé příležitosti - WORKSHOP
13:45 – 15:00 Miroslav Šlégl – „Světem se skládačkou“

Blok C:
15:30 – 16:00 Cestovatelské servery – jak se dostat blíže k místním lidem - WORKSHOP
16:15 – 17:30 Martin Stiller – „2000 km s rodinkou na kole severozápadní Amerikou“

Blok D:
18:00 – 19:15 Karel Tříska – „Napříč USA - za východem slunce“
19:30 – 20:45 Tomáš Horák – „Na jednokolce za polární kruh“


NEDĚLE 5.2.2017 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok E:
09:00 – 10:15 Michal Kulka – „Kick Italy 2017 aneb Giro na koloběžce“
10:30 – 11:45 Míša&Libor Heclovi – „Švýcarsko-Česko na kolečkových bruslích“

Blok F:
12:30 – 13:45 Monča&Jirka Vackovi – „Nový Zéland sakra na těžko"
14:00 – 14:45 Kilometry.cz – vychytávky a vybavení pro cykloturistiku - WORKSHOP

Blok G:
15:15 – 16:15 Marcela&Zdeněk Švecovi – „Balkán lehokolmo“
16:30 – 17:45 Petr Mazal – „S kolem kolem světa“

Podrobnější informace naleznete na: www.cyklocestovani.cz nebo na facebooku: Cyklocestování

Petr Hrudka napsal(a) dne 22. prosince 2016 v 10:51:24 hod.

Dobrý den, chtěl bych vás upozornit, že část ulice Komenského ze směru náměstí k lávce je v poměrné tmě a že chodník vedoucí od základní školy Na Ostrově směrem ke knihovně taktéž. A není to vůbec příjemné.

Ing. Martin Stein napsal(a) dne 06. prosince 2016 v 20:29:08 hod.

Dobrý den,
dnes jsem zkusil projet po mostě a zjistil jsem, že to už jde. Zábrany byly rozšířeny.
Děkuji za vstřícnost. Ježíšek se jistě odmění :o)

Ing. Jaroslav Konrád napsal(a) dne 05. prosince 2016 v 12:06:09 hod.

Plně souhlasím s předchozím příspěvkem i požadavkem na úpravu !!!
Včera jsem se tam sice "protáhl", ale bylo to na milimetry. Večer bych to rozhodně neriskoval.
Rovněž předem děkuji.

Ing. Martin Stein napsal(a) dne 02. prosince 2016 v 13:07:34 hod.

Dobrý den, protože skoro každý den jezdím do josefovské ZŠ, čekal jsem toužebně na znovuotevření železného mostu u soutoku. 30. 11. večer jsem zjistil, že zmizely zákazové značky, a tak jsem toho hned využil a zamířil do Průmyslové ulice. Bohužel na mostě na mě čekalo nemilé překvapení - po najetí do bočních zábran jsem zjistil, že neprojedu! Musel jsem vycouvat zpět. Proč jsou tyto zábrany jen 2 m od sebe ?? Běžné auto nižší střední třídy tam teď nemůže projet. Doufám, že to byl jenom tradiční přehmat a co nejrychleji to bude rozšířeno na původní rozměry, aby tam osobní auta mohly projet v době, kdy je jim to dovoleno dopravním značením.
Děkuji.

Ing. Oldřich Španiel napsal(a) dne 16. listopadu 2016 v 15:48:31 hod.

V důsledku havarie Komenského mostu a výstavby nové Komenského lávky byla odstraněna jediná plakátovací plocha v centru města na jeho pravém předpolí. Nejbližší se nyní nalézají na Valech u sběrného dvora a na konci Havlíčkovy ulice. Obě místa jsou na okraji centra, co do pěšího provozu jsou marginální, a plochy neplní svou informační funkci.
Náměstí ČSA je nepominutelným přirozeným centrem města a vzhledem k celé řadě institucí zde lokalizovaných tu dochází ke každodenní velké kumulaci našich občanů i přespolních.
Kromě obchodních a občerstvovacích provozoven jsou zde Komerční banka, Česká spořitelna, Česká pojišťovna, Kooperativa, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Úřad práce , Stavební úřad, v neposlední řadě Městský úřad a v brzké budoucnosti patrně i Finanční úřad.
Denně tu tedy přichází stovky občanů za svými záležitostmi a bylo by nanejvýš vhodné této koncentrace lidí využít pro jejich informaci o připravovaných kulturních, sportovních a jiných akcích v Jaroměři a okolí . Nejlepším informačním mediem pro procházející občany jsou bezesporu plakátovací plochy, v centrech, v jiných městech bohatě využívané. Bohužel v Jaroměři tomu tak není a tento informační potenciál a služba občanům je nepochopitelně a neomluvitelně zanedbána.

Plakátovací sloupy byly zřizovány od poloviny 19.stol. ve všech evropských metropolích a staly se v současné době oblíbenou plakátovací plochou i v řadě našich měst a to pro jejich snadné umístění, pro historizující vzhled (je možné jejich umístění i v památkových zónách), zábor malého prostoru a snadnou demontáž a přemístění v případě nutnosti.

Jako lokality pro umístění sloupů by byl vhodný prostor u jižní strany oblouku obrubníku u lípy mezi parkovištěm a vozovkou, naproti VZP a prostor před MěÚ, mimo hranice parkoviště.

Žádám Vás zdvořile o zodpovědné posouzení tohoto návrhu, který dle mého názoru přispěje k informovanosti občanů i k dalšímu zlepšení vzhledu našeho náměstí.


Ing. Oldřich Španiel
důchodce

Petr Hrudka napsal(a) dne 07. března 2016 v 19:24:13 hod.

Dobrý den, paní Steklá, děkuji za reakci.
Vámi uvedených skutečností jsem si vědom, bohužel z časových důvodů nemám možnosti buď osobně navštívit jednání, nebo ho alespoň sledovat online. A neuchovává se záznam.
Problém vidím spíše v tom, že mnou uváděné usnesení nebylo v programu jednání zmíněno, respektive na pozvánce nebyl uveden bod jednání řešení odstranění zmíněné sochy. Takže jsem o tom jako občan předem nevěděl. (Že nemáme možnost nahlédnout na probírané dokumenty, je věc druhá.) Navíc také považuju za problematické, že v případě našeho zastupitelstva není možnost si zpětně vyhledat, kdo jak hlasoval, protože se to elektronicky nezaznamenává, jak to bývá možné a běžné v jiných městech.
Odkazujete na informace v sekretariátu města, zajímalo by mě, co bych se přesně dozvěděl? Nejlépe stenozáznam jednání?
Jinak ale přeji hezký den.

Administrátor diskuse napsal(a) dne 07. března 2016 v 09:37:33 hod.

Dobrý den, pane Hrudko,
v případě, že Vás zajímá nějaký bod programu jednání Zastupitelstva města Jaroměře, vězte, že jednání ZM je veřejné a je možné ho rovněž sledovat online na webu: www.jaromeronline.cz.
Vámi požadované informace získáte v sekretariátu města v souladu s ustanovením § 16, odst. 2, písmena e) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů. Viz dále:
____________________________________________________________
Systém ASPI - stav k 3.3.2016 do částky 25/2016 Sb. a 5/2016 Sb.m.s. - RA834
128/2000 Sb. - o obcích (obecní zřízení) - poslední stav textu


DÍL 2

Občané obce

§ 16 [Komentář WK]

(1) Občanem obce je fyzická osoba, která

a) je státním občanem České republiky, a

b) je v obci hlášena k trvalému pobytu.6)

(2) Občan obce, který dosáhl věku 18 let, má právo

a) volit a být volen do zastupitelstva obce za podmínek stanovených zvláštním zákonem,7)

b) hlasovat v místním referendu za podmínek stanovených zvláštním zákonem,8)

c) vyjadřovat na zasedání zastupitelstva obce v souladu s jednacím řádem svá stanoviska k projednávaným věcem,

d) vyjadřovat se k návrhu rozpočtu obce a k závěrečnému účtu obce za uplynulý kalendářní rok, a to buď písemně ve stanovené lhůtě, nebo ústně na zasedání zastupitelstva obce,

e) nahlížet do rozpočtu obce a do závěrečného účtu obce za uplynulý kalendářní rok, do usnesení a zápisů z jednání zastupitelstva obce, do usnesení rady obce, výborů zastupitelstva obce a komisí rady obce a pořizovat si z nich výpisy,

f) požadovat projednání určité záležitosti v oblasti samostatné působnosti radou obce nebo zastupitelstvem obce; je-li žádost podepsána nejméně 0,5 % občanů obce, musí být projednána na jejich zasedání nejpozději do 60 dnů, jde-li o působnost zastupitelstva obce, nejpozději do 90 dnů,

g) podávat orgánům obce návrhy, připomínky a podněty; orgány obce je vyřizují bezodkladně, nejdéle však do 60 dnů, jde-li o působnost zastupitelstva obce, nejpozději do 90 dnů.

(3) Oprávnění uvedená v odstavci 2 písm. c) až g) má i fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let a vlastní na území obce nemovitost.

§ 17 [Komentář WK]

Oprávnění uvedená v § 16 má i fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let, je cizím státním občanem a je v obci hlášena k trvalému pobytu, stanoví-li tak mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána a která byla vyhlášena.

____________________


6) Zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel).

7) Zákon č. 152/1994 Sb., o volbách do zastupitelstev v obcích a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 247/1995 Sb.

8) Zákon č. 298/1992 Sb., o místním referendu, ve znění zákona č. 152/1994 Sb.
-----

Autor příspěvku:
Ing. Bohumila Steklá, v. r.
vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy

Petr Hrudka napsal(a) dne 02. března 2016 v 14:04:57 hod.

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké padly argumenty pro (ne)schválení návrhu? "ZM neschvaluje odstranění sochy sovětského vojáka v lokalitě parku u Městského divadla." Popřípadě, kdo hlasoval proti?

Martin Stiller II. napsal(a) dne 29. prosince 2015 v 12:49:08 hod.

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ (Hradec Králové 23.-24.1.2016)

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos opět v konferenčním sále Úřadu práce na Wonkově ulici a to v termínu 23.-24.1.2016. V programu je plno nových tváří a tak se můžeme těšit na další dobrodružství, sportovní výkony a spoustu krásných fotografií. Samozřejmostí je fajn nálada a různé doprovodné programy.

Hlavním tahákem bude projekce prvního dánského cyklocestovatele, který objel svět Nicolaie Bangsgaarda, který nám povypráví o svých 62 000 km a spoustě dobrodružství z cesty kolem světa.

V sobotu v podvečer se pak můžete těšit na premiéru filmu „Půl roku v sedle kola Amerikou“ z cyklocesty Renči a Martina Stillerových.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Honzy Ždánského o zimním přejezdu Bajkalu, Jarda Král povypráví o nelehké cyklocestě téměř kolem světa, Michaela Heclová vás zavede do Kambodži, Peter Provaznik vám povypráví o rodinné cyklocestě po Kubě a chybět letos nebude ani oblíbený vypravěč Honza Vlasák. A to není vše … uvidíte také první besedu v historii festivalu prezentovanou malými dětmi – Vojtou a Šárkou Zigáčkovými. To si opravdu nenechte ujít.

SOBOTA 23.1.2016 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok A:
09:30 – 10:30 Tomáš Rusek – „Provence – slunečný ráj nejen pro cyklisty“
10:45 – 12:00 Ivo Janeček – „Na kole do Finska a zpět“

Blok B:
12:30 – 12:50 Na kole do nebe, aneb vzpomínka na Michala Třetinu
13:00 – 14:15 Petr Bartoš – „Jízda Evropou aneb jak se z pěti stane deset“
14:30 – 15:00 Martin Stiller – „Jaro-léto bez kola, aneb nová výzva…“

Blok C:
15:30 – 16:45 Jan Ždánský – „Na lehotříkolce v zimě přes Bajkal“
17:00 – 18:00 R+M Stillerovi – „Půl roku v sedle kola Amerikou“ – premiéra filmu

Blok D:
18:30 – 20:30 SPECIÁL – Nicolai Bangsgaard – „Cesta kolem světa“
20:45 – 21:45 „Indickým Himálajem na kole“ - FILM

NEDĚLE 24.1.2016 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok E:
09:00 – 10:15 Jarda Král – „Český Šnek na kole kolem světa" – FILM 2.díl
10:20 – 11:00 Jarda Král – „Na živo o cestě na kole kolem světa“
11:15 – 12:00 Postavte s námi české expediční kolo - WORKSHOP

Blok F:
12:30 – 13:45 Peter Provaznik – „Na kole s dětmi po Kubě"
14:00 – 15:00 Michaela Heclová – „Dámská sólojízda Kambodžou, Laosem atd.“

Blok G:
15:30 – 16:15 Víťa&Šárka Zigáčkovi & rodiče - „Na kole z Těchonína do Benátek a zpět“
16:30 – 17:30 Honza Vlasák – „Největší dobrodružství mého života“

Podrobnější informace naleznete na: www.cyklocestovani.cz nebo na facebooku: Cyklocestování

Administrátor diskuse napsal(a) dne 20. listopadu 2015 v 13:48:05 hod.

Upozornění, které jsme obdrželi prostřednictvím e-mailu od společnosti, na jejíchž serverech je umístěno naše diskusní fórum:

---
Vážený zákazníku,
z důvodu plánované servisní odstávky, která proběhne od soboty 21.11.2015 22:00 hodin do neděle 22.11.2015 04:00 hodin, budou nedostupné webhostingové služby poskytované naší společností.

Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

S pozdravem
ASPone, s.r.o. - Webová řešení na míru
---