Diskuse k tématu - Volné téma

Seřadit od:

Radek Pokorný napsal(a) dne 12. února 2021 v 08:10:52 hod.

Asi je vše jak má, jinak je si to neumím vysvětlit toliko k dění ve městě. Možná FB a Twitter.....

Martin Stiller II. napsal(a) dne 19. prosince 2018 v 17:18:34 hod.

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ (Hradec Králové 9.-10.2.2019)

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Těšit se můžeme na plno dobrodružství, sportovní výkony a plno krásných záběrů. Samozřejmostí je fajn nálada.

Hlavním programem bude promítání o unikátním sólovém cykloputování Tádeáše Šímy napříč černým kontinentem, kde nejednou šlo o holý život a zase na druhou stranu bylo prožito spousty nádherných chvil.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Tomáše Zaplatílka, který se vydal vstříc dobrodružství do pohoří Pamír. Jedinečná bude rozhodně projekce mladého páru Dáši a Kuby, kteří se rozhodli vrátit z Nového Zélandu domů na kole. Tradičně nebude chybět Martin Stiller, který zavzpomíná na velkou cestu napříč Evropou až do Afriky a následně představí svou novou knížku „Evropou na kole“. Ivan Burkert Vám ukáže, jak došlapal na vysokém kole z Hradce Králové do Istanbulu!
Je tedy na co se těšit. Tak se stavte ?

Festival pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory města Hradce Králové.

SOBOTA 9.2.2019 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok A:
09:30 – 10:30 Pavlína&Václav Blažkovi - "Albánie“
10:45 – 11:45 Olda&Verča Berkovi – „Scandinavia Tour aneb z Helsinek až domů“

Blok B:
12:45 – 14:00 Magda&Alis – „I holky mají své sny aneb z Mexika do Argentiny“
14:15 – 15:15 Petr Hirsch – „Camino na kolečkách“

Blok C:
15:45 – 17:00 Zuzka&Zbyněk – „Cik Cak světem s ohnutým hřbetem“
17:15 – 17:30 krátký vzdělávací film "Dostaňme děti do přírody"
17:30 – 17:45 Představení nové knihy „Evropou na kole“

Blok D:
18:15 – 19:30 Martin Stiller – „Z Broumova až do Afriky na kole“
19:45 – 21:00 Tadeáš Šíma – „Na kole přes Afriku“ - SPECIÁLNEDĚLE 10.2.2019 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok E:
09:00 – 10:00 Jiří Ježek – „Z Čech do Kostnice a zpět s dětským vozíkem“
10:15 – 11:30 Vackovi – „Salvador-Guatemala-Mexiko-Belize s dětmi na těžko“

Blok F:
12:00 – 13:15 Tomáš Zaplatílek – „Ze Singapuru do Ladakhu na kole“
13:30 – 14:15 Martin Stiller – „Cyklostezka Solná Komora“

Blok G:
14:45 – 16:00 Ivan Burkert – „Do Říma přes Istanbul na vysokém kole“
16:15 – 17:30 Bikepacking Nomads – „Z Nového Zélandu domů do Beskyd“
Podrobnější informace naleznete na: www.cyklocestovani.cz nebo na facebooku: Cyklocestování

Ing. Oldřich Španiel napsal(a) dne 20. září 2018 v 15:00:33 hod.

PROHLÁŠENÍ
V poslední době nám přicházejí dotazy občanů zda je skutečností, že spolek PRONÁMĚSTÍ sestavil pro komunální volby v Jaroměři tři kandidátky do Zastupitelstva města.


Spolek PRONÁMĚSTÍ tímto prohlašuje následující.

Spolek PRONÁMĚSTÍ je nepolitickým sdružením, jehož jediným cílem je, v rámci našich možností, revitalizovat historické jádro Jaroměře a rehabilitovat jej jako živé centrum kultury, obchodu a společenského života města vůbec. Tak, jak tomu bylo v bohaté minulosti naší Jaroměře a jak je tomu i v současnosti v mnoha jiných městech naši republiky.

Nemáme žádné politické ambice a jsme ochotni spolupracovat se všemi orgány města, které budou sestaveny dle výsledku nadcházejících voleb, pokud u nich nalezneme pochopení pro naší snahu o naplnění výše uvedených cílů.

Mezi členy našeho spolku je však řada kvalitních osobností a nelze se tedy divit, že některá volební sdružení v Jaroměři tyto naše členy oslovila a nabídla jim místa na svých kandidátkách pro komunální volby 2018.

Vzhledem k tomu, že část volebního programu těchto sdružení se prolíná s programem a cíli spolku PRONÁMĚSTÍ, uvítali jsme účast některých našich členů na těchto kandidátkách a samozřejmě jim přejeme úspěch ve volbách.


Rada spolku PRONÁMĚSTÍ

Radek Pokorný napsal(a) dne 14. prosince 2017 v 20:18:53 hod.

KLADNO NA SVÉM ÚZEMÍ OMEZÍ OBCHODOVÁNÍ S DÁVKAMI NA BYDLENÍ

Zásadní krok proti zneužívání státem vyplácené dávky na bydlení učinili kladenští radní na svém pondělním jednání. Sociální dávku nyní mohou pobírat všichni oprávnění žadatelé na území města. To by se nyní mělo změnit, neboť radní jednomyslně schválili návrh na podání žádosti o vydání opatření obecné povahy, kterým budou identifikována místa se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů v Kladně. Vedení města chce tímto způsobem využít svoji pravomoc danou novelizací zákona o hmotné nouzi a regulovat vyplácení sociální dávky doplatku na bydlení. Výsledkem tohoto mimořádného opatření bude zastavení zneužívání dávek jako snadného zdroje příjmů pro majitele bytů či jiných ubytovacích kapacit a současně stabilizace sociální situace nízkopříjmových obyvatel na území Kladna.„Kladno má jeden velký problém a tím jsou obchodníci s chudobou. Český stát bohužel tento druh podnikání vytrvale dotuje a není schopný ho účinně zastavit. Vyřešili jsme velmi problematickou ubytovnu v centru města na pěší zóně nebo v bývalém hotelu Merkur. Nepovolujeme vznik dalších ubytoven, spekulanti ale díky zavedené praxi plošného vyplácení sociálních dávek skupují nemovitosti a stěhují do nich sociálně slabé nájemníky ze všech koutů republiky. Ti ve valné většině nemají k místu ani ostatním obyvatelům žádný vztah a často vzniká další problematická komunita, která se nechová podle pravidel slušného chování a absolutně nebere ohled na své okolí,“ vysvětlil důvody pro mimořádné opatření kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Aby nedocházelo k pouhému přesouvání sociálně slabých obyvatel z jednoho místa na druhé, navrhli radní maximální možný územní rozsah opatření, kde nebude možné nové doplatky na bydlení vyplácet. „Vzhledem k situaci v našem městě je pro mne naprosto nepřijatelné jediné místo, kde bych tyto nové obyvatele chtěl přivítat. Proto jsme využili zákonnou možnost, jak dalšímu přísunu a pobytu takových osob v Kladně zamezit,“ doplnil kladenský primátor.Aktuálně uvedenou sociální dávku v Kladně měsíčně pobírá 760 žadatelů, celkový počet závislých osob této dávce se ovšem podle dostupných údajů pohybuje na úrovni 3 až 3,5 tisíce osob. Pro současné příjemce doplatku na bydlení nenastane žádná změna, na základě nájemní smlouvy jim nadále úřad práce bude dávku vyplácet. Oproti tomu nové žádosti o vyplacení této sociální dávky Úřad práce v Kladně na základě vydaného opatření obecné povahy automaticky zamítne.

Vedení města rozhodlo o mimořádném opatření i s ohledem na vysoký počet nabízených bytů na kladenských sídlištích, u kterých hrozí, že se stanou majetkem spekulantů, kteří je v souvislosti s chystanými restrikcemi v severočeských městech využijí pro sociálně handicapované. V důsledku toho by mohlo dojít k zásadním sociálním problémům na území Kladna, a tím ke zhoršení bezpečnostní situace a každodenního soužití všech obyvatel na celém území města.
https://www.mestokladno.cz/kladno-na-svem-uzemi-omezi-obchodovani-s-nbsp-davkami-na-bydleni/d-1463742/p1=2100050373

Martin Stiller II. napsal(a) dne 01. prosince 2017 v 23:03:49 hod.

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ (Hradec Králové 6.-7.1.2018)

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Těšit se můžeme na plno dobrodružství, sportovní výkony a plno krásných záběrů. Samozřejmostí je fajn nálada.

Hlavním programem bude vzpomínka na průkopnické a neuvěřitelné cykloputování Jany a Pavla Kneblových, kteří se na kolech „z kontejneru“ a za pouhých 250,- USD dostali z Beskyd až do Nepálu a zpět. Tohle si fakt nenechte ujít… byla to pecka loňského Cyklocestování ve Frýdku-Místku.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Marka Sovy, který se svým tatínkem došlapal z Olomouce až na íránský Dámavand. Skvělý vypravěč-důchodce Broňa Nágel povypráví o tom, jak kromě sedmdesátky věku má na svém kontě i 70 000 ušlapaných kilometrů na lehotříkolce. Tradičně nebudou chybět ani Stillerovi, kteří Vám představí legendární evropskou cyklostezku Alpe Adria. A to není vše – na retrokolech Favorit a Liberta se podíváme z Čech až do Chorvatska či Norska! Je tedy na co se těšit.

Festival pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory města Hradce Králové.

SOBOTA 6.1.2018 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok A:
09:30 – 10:30 Nikolay Demyanenko - "Krakow-Praha na elektrokole“
10:45 – 11:45 Olda&Verča Berkovi – „Kolem Dánska na kolech“

Blok B:
12:45 – 14:00 Broňa Nágel – „70 000km na lehotříkolce Azub“
14:15 – 15:30 Marek Sova – „Z Olomouce až na iránský Dámavand na kole“

Blok C:
15:45 – 16:30 M.Stiller – „Jak se stát neplánovaně chatařem aneb 2 roky obnovy chaty Prašivá za námi“
16:45 – 17:45 Martin Stiller – „Alpe Adria – po legendární cyklostezce skrz Alpy“

Blok D – hlavní program:
18:15 – 18:30 Jan Řepka&Eliška Sýkorová – Slovenská cyklotúra 2017
18:45 – 20:15 Pavel Knebl – „Za 250 dolarů do Nepálu a zpět na kole“ - SPECIÁL

KONCERT: Eliška Sýkorová&Jan Řepka
Zahájení ve 21:00 hodin v klubu Kraft, Pospíšilova ul.281 (trolejbusem 3 na zastávku Buzulucká)


NEDĚLE 7.1.2018 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok E:
09:00 – 10:00 Jaroslav Novák – „To nejlepší z rakouských cyklostezek“ - FILM
10:15 – 10:45 Martin Stiller – „Elba – ostrovní ráj pro pohodové cykloturisty se zázemím“

Blok F:
11:15 – 12:15 Pavel Novotný – „Na Libertě na Nordkapp“
12:30 – 13:30 Míra Michálek – „S Frekvencí1 na favoritu z Česka až do Chorvatska“

Blok G:
14:30 – 15:45 Ivan Burkert – „Na vysokém kole z Čech až do Santiaga de Compostela“
16:00 – 17:15 Radomír Čížek – „Do nejtěžších kopců a nejzapadlejších koutů Gruzie"
Podrobnější informace naleznete na: www.cyklocestovani.cz nebo na facebooku: Cyklocestování

Ing. Martin Stein napsal(a) dne 18. října 2017 v 21:46:21 hod.

Mohl bych požádat o informaci, co se buduje v Jaroměři pod povrchem? Na Zavadilce je skoro každý chodník rozhrabaný. Na městských stránkách je v sekci "Akce a opravy ve městě" poslední akce z léta 2016!?

Radek Pokorný napsal(a) dne 29. července 2017 v 12:55:49 hod.

Ano Slávku ten Peugeot u Hasičů je tam od listopadu 2016 a už je dvakrát nabouraný. Dokonce dostal před měsícem označení jako překážku a na sklo nápis ŠROT. V ulici Moravská stojí dva roky modrý Opel Corsa atd. Po městě odhaduji k dnešnímu dni cca 15 vraků.

Miroslav Kadlec napsal(a) dne 28. července 2017 v 14:13:21 hod.

Před domem č. 43 v ulici Na Kameni (na pozemku města) se po každém dešti utvoří velká a hluboká kaluž, přímo před vchodem do domu. Voda nemá kam odtékat a vsakuje se pod základy a následně do zdí,což způsobuje jejich vlhnutí a následně plíseň v bytě.Kanál, do kterého se dříve voda stahovala je nyní na parkovišti,které bylo při dláždění zvednuto a tím bylo zabráněno odtoku vody před domem č.43. Na tento problém bylo několikrát upozorněno, ale voda je před domen pořád.

Miroslav Kadlec napsal(a) dne 28. července 2017 v 13:49:12 hod.

Těch opuštěných aut je po Jaroměři víc. Např. u PENNY naproti JUTĚ stojí světlý SAAB už nejméně 3 roky, N Valech poblíž stanice hasičů je další dlouhodobě zaparkované auto(tmavě červené) a během "parkování" již nabourané

Ing. Jaroslav Konrád napsal(a) dne 27. července 2017 v 09:28:32 hod.

Minimálně pět let stojí v ulici Slovenského národního povstání, blízko křižovatky s ulicí Na Vrších, modrý osobní vůz značky Seat. Má stále registrační značku, technická prohlídka i emise jsou dávno neplatné.
Kromě toho, že zabírá parkovací místo, zužuje i průchod na chodníku, protože oběma koly na pravé straně stojí na obrubníku.
Úklid ve zmíněné ulici se provádí zametacím vozem, který „slalomem“ objíždí zaparkovaná auta, takže některá místa mohou být i dlouhodobě neuklizena. To plně platí v okolí odstaveného Seatu a pod ním, kde je letitá špína a nánosy, pravděpodobně tam už unikly i nějaké provozní kapaliny.
Velmi podobně vypadá i chodník v blízkosti auta a dále směrem ke křižovatce, který je asi z 80% své šíře zarostlý neudržovanými keři a skrz prorůstajícími kopřivami. Průchod bez prodírání je prakticky vyloučen.
Skutečnost, že auto dlouhodobě stojí na chodníku je, dle mého názoru, dostatečným důvodem k tomu, aby bylo odtaženo a místo řádně uklizeno.

Bronislav Hedlík napsal(a) dne 17. června 2017 v 07:01:55 hod.

Tak to začíná vypadat,že si nechává dělat trvalou.....je to fakt směšné...uvidíme za pár let....třeba si bude dělat dredy..

Ing. Hana Paulusová napsal(a) dne 16. června 2017 v 08:43:18 hod.

Dobrý den, skvrna umýt nejde,tak jsme se dotazovali sochaře jak ji odstranit a bylo nám sděleno , že by to neřešil, hlavně hrubě nedrbat, sochy v Římě a pod. jsou také pokálené a koneckonců ji trus do určité míry konzervuje a dělá patinu ... ?? TSM, Paulusová

Radek Pokorný napsal(a) dne 14. června 2017 v 08:35:03 hod.

Ahoj Broňo, tak hlava TGM je to nejmenší co je v parku posrané. A vadí to hlavně domácím a turisté se tam bojí chodit.

Bronislav Hedlík napsal(a) dne 13. června 2017 v 09:14:22 hod.

Dobrý den přeji,mám takový dotaz....socha TGM u školy Na Ostrově...nešla by umýt a zabezpečit(hřeb..cokoli) ta hlava???Vypadá to tedy ohavně.Co na to pak turisté,domácím to jaksi nevadí....

Martin Stiller II. napsal(a) dne 12. ledna 2017 v 23:25:51 hod.

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ (Hradec Králové 4.-5.2.2017)

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos opět v konferenčním sále Úřadu práce na Wonkově ulici a to v termínu 4.-5.2.2017. V programu je plno nových tváří a tak se můžeme těšit na další dobrodružství, sportovní výkony a spoustu krásných fotografií. Samozřejmostí je fajn nálada a různé doprovodné programy.

Hlavním programem bude projekce šikovného fotografa a cyklocestovatele Karla Třísky, který minulé léto na svém lehokole přejel USA. Druhou projekcí hlavního programu bude povídání o netradiční jízdě na jednokolce z Čech až za polární kruh v podání Tomáše Horáka.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Mirka Šlégla, který prošlapal kus světa na skládačce. Renča a Martin Stillerovi vám představí svoji poslední velkou rodinnou cyklocestu severozápadní Amerikou nebo Monča a Jirka Vackovi povypráví o tom, jaké nesnáze je čekaly na cykloputování Novým Zélandem. A to není vše … letošní lehce cyklo-alternativní ročník představí i cyklo-bruslařské a koloběžkářské počiny. To si opravdu nenechte ujít.

SOBOTA 4.2.2017 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok A:
09:30 – 10:45 Daniel Polman - "Praha - Sněžka, aneb přes nejvyšší vrcholy všech 14 českých krajů
na kole a pěšky za 98 hodin!
11:00 – 12:00 Olda&Verča Berkovi – „S prckama nejen Labskou cyklostezkou“

Blok B:
12:45 – 13:30 Jak se sbalit pro různé příležitosti - WORKSHOP
13:45 – 15:00 Miroslav Šlégl – „Světem se skládačkou“

Blok C:
15:30 – 16:00 Cestovatelské servery – jak se dostat blíže k místním lidem - WORKSHOP
16:15 – 17:30 Martin Stiller – „2000 km s rodinkou na kole severozápadní Amerikou“

Blok D:
18:00 – 19:15 Karel Tříska – „Napříč USA - za východem slunce“
19:30 – 20:45 Tomáš Horák – „Na jednokolce za polární kruh“


NEDĚLE 5.2.2017 - HRADEC KRALOVÉ, konferenční sál Úřadu práce, Wonkova ul.
Blok E:
09:00 – 10:15 Michal Kulka – „Kick Italy 2017 aneb Giro na koloběžce“
10:30 – 11:45 Míša&Libor Heclovi – „Švýcarsko-Česko na kolečkových bruslích“

Blok F:
12:30 – 13:45 Monča&Jirka Vackovi – „Nový Zéland sakra na těžko"
14:00 – 14:45 Kilometry.cz – vychytávky a vybavení pro cykloturistiku - WORKSHOP

Blok G:
15:15 – 16:15 Marcela&Zdeněk Švecovi – „Balkán lehokolmo“
16:30 – 17:45 Petr Mazal – „S kolem kolem světa“

Podrobnější informace naleznete na: www.cyklocestovani.cz nebo na facebooku: Cyklocestování